post
سندبلاست سازه های فلزی

یکی از روشهای محافظت از خوردگی فلزات ، انجام عملیات سندبلاست و رنگ آمیزی میباشد. معمولا فلزات پرمصرف فولاد ، روی و آلومینیوم وقتی در شرایط مختلف آب و هوایی قرار میگیرند رفتار های خوردگی متفاوتی از خود نشان میدهند که این رفتار های متفاوت به دلیل وجود آلاینده هایی است که در محیط یافت میشوند. با توجه به شرایط مختلف آب و هوایی ، آب و هوا به چهار گروه خشک ، معمولی ، دریایی با املاح موجود در جو و مرطوب تقسیم میشوند. نرخ خوردگی هر یک از فلزات ذکر شده در هر کدام از شرایط آب و هوایی بالا متفاوت میباشند. بدیهی است که رطوبت نسبی ، جهت وزش باد و اختلاف دما روز و شب در مقدار خوردگی تاثیر میگذارد اما شدیدترین نوع خوردگی در محیط های صنعتی مرطوب رخ میدهد.فلزات اگر پوشش داده نشوند و در معرض محیط مرطوب قرار بگیرند، زنگ می زنند و یا بعبارت علمی تر خورده می شوند. در اثر خوردگی، رنگ، خواص فیزیکی و مکانیکی فلز ‏تغییر می کند. خوردگی عبارت است از واکنش شیمیایی و یا الکتروشیمیایی فلزات با محیط اطرافشان. این تعریف به خوبی از طرف مجامع علمی پذیرفته شده است. نه تنها فلزات، بلکه اگر سطوح آلی (‏پلیمرها) و یا سطوح غیر آلی (بتن) هم در شرایط محیطی خورنده قرار بگیرند، آسیب می بینند. برای خوردگی فلزات در محیط خورنده باید چهار شرط زیر وجود داشته باشد:

1.        ‏ وجود مناطق آندی بر روی سطح
2.         وجود مناطق کاتدی بر روی سطح
3.         وجود یک رابط فلزی
4.         ‏وجود یک الکترولیت

حذف هر یک از این موارد، باعث توقف خوردگی بطریق الکتروشیمیایی می شود.

آماده سازی سطح ؛ بلاستینگ(Blasting)

هر سطحی مانند فلز، پلیمر، بتن، آسفالت و چوب که نیاز به پوشش داشته باشد، باید آماده سازی شود. آماده سازی سطوح، بخشی از حفاظت به حساب می آید و در بسیاری از موارد، آماده ‏سازی های غیر اصولی، نقش حفاظتی رنگ ها و پوشش ها را بی اثر می گذارد. یکی از دلایل مهم چسبندگی ضعیف پوشش ها بر روی سطح، وجود ناخالصی های سطح مانند چربی، روغن، واکس، موم، لایه های اکسیدی، زنگ و آلاینده ‏های موجود در اتمسفر می باشد. برای زدودن این مواد از روی سطح، باید از روش های مختلف مانند روش های شیمیایی (استفاده از اسیدها، قلیاها، حلال ها، مواد امولسیونی، چربی گیرها) و یا مکانیکی (مانند استفاده از مواد ساینده سطح، ماسه سیلیسی، گریت، شات، سرباره ‏مس، گارنت) و یا استفاده از حرارت و بالاخره استفاده ‏از روش های دستی مانند کاغد سمباده ‏و برس سیمی استفاده ‏نمود. با توجه به جنس، ضخامت سطح و شکل هندسی آن روش آماده سازی تفاوت می کند. باید تفاوت گداشت بین تمیز کردن سطح (Cleaning) و یا چربی زدایی سطح (Degreasing) و یا تمیز کاری توام با زبرسازی و ایجاد ناهمواری بر روی سطح (Blasting).برای بعضی از سطوح یک یا دو روش به صورت همزمان استفاده می شود. برای تاسیسات صنعتی مانند مخازن نفتی و لوله ها معمولآ از یکی از انواع مواد ساینده و با روش زبرسازی سطح (Blasting) استفاده می شود.

تمامی تاسیسات صنعتی جهت حفاظت به پوشش و یا رنگ آمیزی نیاز دارند. طبیعی است که پس از مدتی، که عمر این مدت در ایران، در مقایسه با کشورهای صنعتی بسیار کمتر می باشد، پوشش اعمال شده از بین می رود و باید جهت نگهداری آن واحد صنعتی، تعمیرات و رنگ آمیزی مجدد انجام گیرد.
‏ آماده سازی سطوح یکی از مهمترین عوامل در تعیین طول عمر پوشش ها است. داده ها و تجربیات موجود نشان می دهند که در بسیاری از مواقع، هزینه صرف شده ‏برای آماده ‏سازی مناسب سطح، هزینه های سیکل کاری را کاهش داده ‏است.

آماده ‏سازی مناسب سطح :

·         ‏آلاینده ‏های سطحی مانند نمک ها و لایه های تخریب شده ‏سطح را برطرف نموده ‏( مانند زنگ و چوبی که در مقابل نورآفتاب پوسیده شده) و باعث چسبندگی مستقیم پوشش ها به سطح می شوند.

·         ‏پروفیل(زبری) سطح، چسبندگی لایه آستری به سطح را بهبود می بخشد.

سندبلاست

سندبلاست عمل استفاده از مواد ساینده در ابعاد بسیار کوچک (قطر 0/3 تا 3 میلیمتر) باسختی بالادر سرعت بسیار زیاد جهت تمیز کاری سطوح میباشد که یکی از موثرترین شیوه ها برای زدودن آلاینده ها از سطح و آماده کردن آن برای اعمال پوشش است. سندبلاست روشی است مانند سنباده کاری با کاغذسنباده اما به شکلی کاملا صنعتی و با استفاده از دستگاههای پیشرفته و افراد متخصص که سطوح را برای پوشش های بعدی آماده میکند؛ در واقع سندبلاست فرآیندی است که طی آن آلودگی های سطح شامل زنگ زدگی ها و ناخالصی ها حتی در کناره ها و شکاف ها با استفاده از ذرات سخت و فشار هوا جدا شده و برای چسبندگی پوشش های آلی بر روی سطح زبری(پروفیل) ایجاد میشود.

اما فرایند بالا در عمل به اینصورت اجرا میگرددکه ذرات ساینده که در اصطلاح ماسه گفته میشوند از طریق نازل با فشار هوای بالا با سرعتی بسیار زیاد بر روی سطح پاشیده میشوند و باعث حذف لایه خارجی و مواد زاید چسبیده به سطح و تمیز و زیبا کردن ظاهر سطح میشود .

در ابتدا، ماسه و سیلیس موادی بودند که در روش سندبلاست مورد استفاده قرار می گرفتند، اما در حال حاضر به دلیل پدیدار شدن بیماری ریوی سیلیکوزیس که از استنشاق طولانی گرد و غبار حاصل از شن و ماسه در بدن به وجود می آید از مواد جایگزین مانند سرباره آهن ، سرباره مس ، پوسته گردو و حتی در مواقعی از پوسته نارگیل استفاده میشود . امروزه سندبلاست در یک محیط کنترل شده و با استفاده از سیستم تهویه، لباس های محافظ و منبع تنفسی صورت می گیرد که سبب بهبود شرایط کار و کیفیت در اجرا میشود.

عوامل موثر در اجرای سندبلاست

ساینده ها: مواد ساینده باید سخت ، زاویه دار(هندسی) عاری از گرد و غبار ، خاک و مواد آهکی باشند.اندازه ذرات ساینده نسبت به سطح مورد نظر انتخاب میشود اما معمولا برای سندبلاست سطوح گرید A , B   از سایز 0/2 تا 11 میلیمتر استفاده میشود.

فشار هوا: فشار هوای پشت نازل سندبلاست موضوع مهم و قابل بحثی میباشد. جالب است بدانید اگر فشار نازل از 100 psi به 90 psi تقلیل پیدا کند به دلیل افت فشار نازل شیء ای که میخواهیم سندبلاست کنیم 15 درصد زمان بیشتر و همچنین مواد ساینده بیشتر صرف خود میکند. بنابراین میبایست همیشه فشار نازل را کنترل نمود و همواره فشار هوای پشت نازل سندبلاست باید  7 بار (105 psi) باشد. لازم به توضیح است در صورتیکه فشار هوای پشت نازل سندبلاست کمتر از 7 بار باشد سرعت اجرای سندبلاست کاهش یافته و چنانچه این مقدار از 7 بار تجاوز کند باعث آسیب رساندن به سطح فلز و خورد شدن ماسه میشود.

سایز نازل سندبلاست: نازل کار زیادی را به هنگام سندبلاست کاری انجام میدهد. نازل ، هوا و ماسه مخلوط شده را با سرعتی معادل 800 کیلومتر در ساعت بر روی سطح پرتاب میکند؛ انتخاب سایز نازل سندبلاست بستگی به نوع سازه و سایز ساینده (ماسه) دارد که عموما از نازل نمره 8 یا 10 استفاده میشود.

زاویه بین نازل و سطح: فاصله و زاویه نازل سندبلاست تا سطح سازه بستگی به میزان زنگ زدگی و میل اسکیل روی سطح و یا رنگ اجراشده قبلی دارد که معمولا بین 30 تا 35 سانتی متر فاصله نازل تا سطح و بین 45 تا 85 درجه زاویه پاشش نازل سندبلاست با سطح میباشد.

اپراتور: بیشترین نقش را در اجرای سندبلاست ، اپراتور یا همان سندبلاست کار ایفا میکند؛ در واقع این سندبلاست کار است که باید موارد بالا را برای اجرای هرچه بهتر و سریعتر سندبلاست به کارگیرد. بنابراین فرد مورد نظر باید علاوه بر داشتن مهارت های عملی ، از لحاظ تئوری نیز کاملا بر مشخصات فنی کار ، نحوه اجرا و نکات ایمنی مسلط باشد و دارای گواهینامه کاری باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *